• 20 STY 20
  Było sobie Pomorze… w Kulicach

  Było sobie Pomorze… w Kulicach

  W dniu 16 stycznia w Kulicach odbyło się spotkanie z cyklu Popołudniowe spotkania autorskie, z reżyserem Michałem Majerskim, autorem filmu dokumentalnego Było sobie Pomorze.  W pokazie filmu, będącego refleksją  o przeszłości i teraźniejszości naszego regionu, wzięło udział ponad 70 osób z Nowogardu i okolic. Po projekcji filmu dyskusję na temat tożsamości Pomorza Zachodniego poprowadzili prof. dr hab. Jörg Hackmann z US i Michał Majerski. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Publiczną Biblioteką im. S. Żeromskiego w Nowogardzie, gdzie w przedpołudniowym pokazie filmu  Było sobie Pomorze i debacie na jego temat uczestniczyli nowogardzcy licealiści.

  Autorem zdjęć ze spotkania w Kulicach jest p. Franciszek Karolewski z Nowogardu.

 • Kim jesteśmy?

  Ośrodek Konferencyjno-Edukacyjny Uniwersytetu Szczecińskiego usytuowany jest we wsi Kulice, na terenie gminy Nowogard, około 70 km od Szczecina.
  Czytaj więcej
 • Misja

  Uniwersytet Szczeciński, jako humanistyczna uczelnia wyższa, stara się w pełni wykorzystywać swój interdyscyplinarny potencjał i możliwości.
  Czytaj więcej
 • Cele

  Celami działalności Ośrodka w Kulicach jest prowadzenie edukacji społecznej, wymiany naukowej, transferu wiedzy oraz aktywność komercyjna.
  Czytaj więcej