• 23 LIS 22
  II Kulickie międzynarodowe warsztaty doktoranckie

  II Kulickie międzynarodowe warsztaty doktoranckie

  W dn. 15-16 grudnia 2022 r. odbędą się drugie międzynarodowe warsztaty doktoranckie Międzynarodowego Ośrodka Badań Interdyscyplinarnych (MOBI) w Kulicach.
  Warsztaty te są częścią projektu Mare-Pomerania-Confinium – https://mare.usz.edu.pl/projekt/ – i są zorganizowane we współpracy z Uniwersytetem w Greifswaldzie (Instytut Historyczny i IFZO).
  Celem tych warsztatów jest oprócz prezentacji i dyskutowania projektów doktorskich wymiana doświadczeń między doktorantami. Zapraszamy doktorantów z historii oraz z innych dyscyplin humanistycznych i nauk społecznych z tematami związanymi z strefą Bałtyku lub Europą środkowo-wschodnią.
  Językiem warsztatów będzie angielski, ale w dyskusjach można – jeżeli potrzebne – również tłumaczyć z innych języków.
  Koszty transportu oraz pobytu w Kulicach zostaną pokrywane z projektu Mare-Pomerania-Confinium.
  Udział jest też również możliwy w trybie zdalnym (przez ZOOM).
  Udział promotorów w warsztatach nie jest wymagany, ale są oczywiście zaproszeni do udziału na miejscu lub w trybie zdalnym.

  Serdecznie zapraszamy zainteresowanych doktorantów do czynnego udziału i prezentacji swoich projektów dysertacji. Pokrywamy koszty podróży pociągiem drugiej klasy, noclegów w pokojach 2-3-osobowych, wyżywienia oraz materiałów konferencyjnych. Zgłoszenia obejmujące krótkie CV, abstrakt oraz tytuł prezentacji prosimy o przesyłania na adres:  jorg.hackmann@usz.edu.pl (prof. Joerg Hackmann) lub paw.mig@usz.edu.pl (dr Paweł Migdalski) do dnia 1 grudnia 2022 r. do g. 15.00. O przyjęciu zgłoszenia zostaną Państwo poinformowani do dnia 5 grudnia 2022 r.

 • Kim jesteśmy?

  Międzynarodowy Ośrodek Badań Interdyscyplinarnych (MOBI) Uniwersytetu Szczecińskiego usytuowany jest we wsi Kulice, na terenie gminy Nowogard, w odległości ok. 70 km od Szczecina.
  Czytaj więcej
 • Misja

  MOBI zajmuje się wymianą naukową, transferem wiedzy oraz edukacją społeczną na pograniczu polsko-niemieckim oraz w szerszym kontekście międzynarodowym, szczególnie w regionie Bałtyku.
  Czytaj więcej
 • Cele

  MOBI prowadzi interdyscyplinarne projekty naukowy i organizuje konferencje, warsztaty, szkoły letnie, debat oraz wydarzenia kulturalne i artystyczne.
  Czytaj więcej