• 29 LIP 20
  Wizyta w Kulicach Ernsta von Bismarck z żoną

  Wizyta w Kulicach Ernsta von Bismarck z żoną

  22 lipca br. nasz ośrodek US odwiedzili państwo Ernst i Cornelia von Bismarck. Wizyta, pierwotnie planowana w marcu br., została przełożona na lipiec ze względu na epidemię COVID 19. Przedmiotem rozmów gości z Niemiec z kierownikiem ośrodka dr. S. Szafrańskim, była konferencja z okazji 25-lecia działalności Kulic na pograniczu oraz projekty międzynarodowe realizowane w ośrodku z udziałem partnerów niemieckich. Ernst von Bismarck jest synem Klausa von Bismarck, który był ostatnim właścicielem majątku w Konarzewie niedaleko od Kulic. Po 1945 r.  był on ważną osobistością w Niemczech, m.in. dyrektorem generalnym radia (Westdeutsche Rundfunk), dyrektorem Goethe Instytut. Klaus v. Bismarck był zwolennikiem pojednania Niemiec z Polską po II wojnie światowej. Ernst von Bismarck jest obecnie przewodniczącym rodziny Bismarcków. Kolejne spotkanie na temat  współpracy  polsko-niemieckiej w Kulicach odbędzie się w Rumshagen w Niemczech.

 • Kim jesteśmy?

  Ośrodek Konferencyjno-Edukacyjny Uniwersytetu Szczecińskiego usytuowany jest we wsi Kulice, na terenie gminy Nowogard, około 70 km od Szczecina.
  Czytaj więcej
 • Misja

  Uniwersytet Szczeciński, jako humanistyczna uczelnia wyższa, stara się w pełni wykorzystywać swój interdyscyplinarny potencjał i możliwości.
  Czytaj więcej
 • Cele

  Celami działalności Ośrodka w Kulicach jest prowadzenie edukacji społecznej, wymiany naukowej, transferu wiedzy oraz aktywność komercyjna.
  Czytaj więcej