• 26 MAJA 23
  Majowy wykład w MOBI w Kulicach

  Majowy wykład w MOBI w Kulicach

  19 maja goście MOBI w Kulicach mieli okazję zapoznać się z archeologią Pomorza Zachodniego. Podczas wystąpienia dr Agnieszka Matuszewska przedstawiła historię niezwykłych obiektów monumentalnych z młodszej epoki kamienia, takich jak rondele i megality. Uczestnicy spotkania poznali aktualny stan badań rondela z Nowego Objezierza, badanego od roku 2017 we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim; zapoznali się również z megalitami z naszego regionu, którym jest poświęcona książka dr Matuszewskiej: „Odkryć to, co pozornie znane Megality Pomorza Zachodniego”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć za spotkania.

 • Kim jesteśmy?

  Międzynarodowy Ośrodek Badań Interdyscyplinarnych (MOBI) Uniwersytetu Szczecińskiego usytuowany jest we wsi Kulice, na terenie gminy Nowogard, w odległości ok. 70 km od Szczecina.
  Czytaj więcej
 • Misja

  MOBI zajmuje się wymianą naukową, transferem wiedzy oraz edukacją społeczną na pograniczu polsko-niemieckim oraz w szerszym kontekście międzynarodowym, szczególnie w regionie Bałtyku.
  Czytaj więcej
 • Cele

  MOBI prowadzi interdyscyplinarne projekty naukowy i organizuje konferencje, warsztaty, szkoły letnie, debat oraz wydarzenia kulturalne i artystyczne.
  Czytaj więcej